Turvaturu 2017 aasta parim turvatöötaja on Anne Taal

ETEL 25. juubeliaastal korraldatud Turvakonverentsil 2018 tunnustati eelmise aasta parimaks turvatöötajaks Anne Taal ettevõttest Securitas Eesti.
Igaaastane traditsioon, kus koos turvaturu analüüsi läbiviimisega valitakse ka möödunud perioodi parimaid töötajaid, on ellu kutsutud tunnustamaks üksikisiku panust turvalise elukeskkonna loomisel, turvatöötaja ameti ühiskondlikku olulisust ning nende töötulemuste väärtustamist.

Seekord esitati aasta turvatöötaja tunnustusele neli pikaajalise töökogemusega vara- ja isikukaitse teenuseid osutavat töötajat Aare Hanson Viking Security AS-ist, Anne Taal Securitas Eesti AS-ist, Romas Goran G4S Eesti AS-ist ja Evgeny Zarudniy USS Security Eesti AS-ist. Eesti Turvaettevõtete Liidu liikmete ja meie lähimate koostööpartnerite poolt tehtud hääletuse tulemusena sai ülekaalukalt Aasta Turvatöötaja 2017 aunimetuse Securitas Eesti AS esindaja.

Anne Taal on juba üle 14. a töötanud Securitas Eesti AS muuseumi segmendi turvatöötaja ja objektivanemana. Objektivanemana vastutab ta kolme muuseumi ja ühe kiriku (Kadrioru Kunstimuuseum, Mikkeli muuseum, Adamson-Ericu muuseum ja Niguliste kirik) turvalisuse eest koostöös oma meeskonnaga. Tema ja ta meeskonna põhiline töö on tagada, et Eesti kuntsiväärtused ei kaoks ega hävineks peale tuhandete külastajate külastusi. Kuna Anne meeskonna valvatavad objektid on riikliku tähtsusega, mida külastavad ka erinevate riikide riigipead ja tähtsamad VIP-külalised, siis on kõrge turvalisuse tagamine nende töös kriitilise tähtsusega. Anne teeb koostööd presidendi ja maailmariikide julgestusteenistustega ning nende pommirühmade ja -koertega. Tema aitas tagada Eesti Euroopa Liidu Eesistumise ajal kõikide Euroopa Liidu tähtsamate riigipeade turvalisust Kadrioru Lossis. Samuti oli Anne vastustusel teotada eelmisel suvel USA asepresident Mike Pence turvalisust Kadrioru lossis, kus teda võttis vastu Eesti riigipea Kersti Kaljulaid.

Tunnustus koos Eesti Turvaettevõtete Liidu teeneteristiga anti üle 23.05.2018 toimunud Turvakonverentsil, mis on järelvaadatav keskkonnas www.turvakonverents.ee.