Tunnustatud Turvalahendus 2019 aunimetuse sai Suitsu- ja vingugaasianduri teenus Nublu

5. juunil toimus Eesti Turvaettevõtete Liidu üldkoosolek, kus anti üle  2019. aasta Tunnustatud Turvalahenduse aunimetus. Tunnustatud Turvalahendus 2019 nominentideks esitati 3 lahendust - Suitsu- ja vingugaasianduri teenus Nublu (teostaja G4S Eesti AS), Tallinna Lennujaama turvalahendus (teostaja Hansab AS) ning Põhja Eesti Regionaalhaigla turvalahendus (teostaja Securitas Eesti AS). Hinnalise meene ja aukirjaga tunnustati Tunnustatud Turvalahendus 2019 võitjat G4S Eesti esitatud Suitsu- ja vingugaasianduri teenust Nublu.
NUBLU on nutikas suitsu- ja vinguandur, mis toob abi ka siis, kui kedagi ei ole kodus. Peale valju häiresignaali saadab NUBLU häireteate G4Si juhtimiskeskusele, kes võtab kliendiga ühendust ja küsib, kas on vaja abi saata. Vajadusel saadab G4S appi patrulli või vabatahtlikud päästjad. Nii saab klient teada tule- või vinguohust ka siis, kui ta ei ole kodus, aga kodus on näiteks
lemmikloomad ja lapsed või ollakse ise maja lähedal õues.

NUBLU suurim väärtus on see, et ta päästab päriselt elusid. G4Si turvatöötajad on toonud nii suitsu kui ka vingu seest välja inimesi, kellele on abi kutsunud just NUBLU. Siia lisandub suur hulk juhtumeid, mis on avastatud G4Si telefonikõne peale, mis on saabunud tänu NUBLU häirele ja nii on inimesed ise saanud kiirelt jaole põlengule või vingulekkele ning on ära hoidnud suurema kahju. Tuvastatud on sedagi, et ahjust lekib juba aastaid vingugaasi. Tänu NUBLULE on inimesed õppinud õigeid kütmisvõtteid kasutama ega pane ahjusiibrit enam liiga vara kinni.

NUBLU teenus on muutnud seda, kuidas mõtleb tavaline Eesti inimene turvavaldkonna ettevõtetest. Enam ei seostata meid pelgalt vandalismi, varguste, turskete turvameeste või kaupluses kimbutavate turvatöötajatega. NUBLU on toonud välja turvaettevõtte tõelise väärtuse – kaitsta igat tavalist kodanikku ja tema vara selle eest, mida kõige rohkem kardetakse.

Tunnustatud Turvalahenduse aunimetust antakse ETEL liikmete poolt välja alates aastast 2001, mistõttu selle aasta tunnustamine kannab ümmargust juubelinumbrit XX.