Toetame Ukrainat

Riigikaitse Edendamise Sihtasutus, mille asutajateks on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja Kaitseministeerium, algatab koos Eesti Reservohvitseride Koguga heategevusliku annetuskampaania, millega toetatakse Ukraina sõjas kannatada saanute ravi Eestis või teistes liitlasriikides.

KUIDAS ANNETADA?

Annetustelefonile helistades
Helistades 900 5380 annetad 5 €
Helistades 900 2380 annetad 25 €


Pangaülekandega, sihtotstarbeliselt loodud kontole
Makse saaja: RIIGIKAITSE EDENDAMISE SA
Swedbank: EE162200221078603616
Selgitus: Toetus Ukrainale
 

Juriidilised isikud peaksid selgituses märkima "toetus Ukrainale"
Füüsilised isikud peaksid selgituses märkima "toetus Ukrainale" ning juhul kui soovitakse tulumaksu tagastamist, tuleb lisada ka isiku nimi, kelle eest liikmeannetus tehakse ja annetaja isikukood

Lahingutegevuses haavata saanud inimestele ravivõimaluste pakkumine on üks valdkond, milles saame Ukrainat otseselt abistada, et leevendada kohapealset tekkivat humanitaarkriisi.

Ukrainas kannatanuid on Eesti kaitseväe tervisekeskusesse taastusravile toodud juba varasemalt, kuid seoses aktiivse sõjategevusega Ukrainas on paratamatu kannatanute hulga kasvamine. Sihtasutus toetab läbi tehtud annetuste nende isikute ravi, keda on võimalik transportida Eesti või liitlasriikide raviasutustesse, ning kellele saab pakkuda meditsiinilist abi, mida on kohapealset olukorda arvestades seal keeruline osutada.

„Eestlased on alati olnud ning ka jäävad Ukraina sõpradeks, ning toetus, mida saame pakkuda läbi haavatutele ravi võimaldamisega, on hindamatu väärtusega nii üksikisikule kui tervele rahvusele ning seda eriti sõjaolukorras. Eestlaste toetus on selge sõnumiga ka agressorile, kes peab arvestama, et ühise ajalooga riigid seisavad tugevalt üheskoos ning nende soovi olla vaba ei ole võimalik murda,“ sõnas Riigikaitse Edendamise Sihtasutuse nõukogu ja kaubanduskoja juhatuse esimees Toomas Luman ning kutsus üles heategevuskampaaniat toetama.

„Toetades Ukrainas haavatasaanute ravi Eestis ja liitlasriikides saame pakkuda vahetut tuge, millel on tugev moraalne ning otsene mõju sõjas viga saanud ukrainlastele. Läbi heategevuskampaania saab igaüks meist panustada Ukraina inimeste toetamisse sellel keerulisel ajal,“ ütles Eesti Vabariigi kaitseminister Kalle Laanet ning kutsus inimesi üles heategevuskampaanias osalema.

Eesti Reservohvitseride Kogu esimees ja Eesti Turvaettevõtete Liidu juhatuse liige Villu Õun sõnas: „Eesti reservohvitserid kutsuvad reservväelasi ja kõiki Eesti inimesi toetama Ukraina sõjamehi, kes valavad verd enda isamaa, vabaduse ja inimväärse maailma eest. See on kallis meile ja seepärast on meie mõtted ja süda nendega. Usume, et lahinguväljal on palju tugevam olla, kui tead, et vigastatute eest kantakse hoolt ja selle eest seisavad tuhanded, ka kauged sõbrad. Seda julgust on meil võimalik anda nendele vapratele inimestele.“