infoseminar Turvasüsteemide vastutavatele spetsialistidele, tase 5 ja Turvasüsteemide projekteerijatele, tase 6
koolitus
2019.12.13 10:00
Tallinn, Endla 16
Registreeri

 Tule ja õpi meie juures parimatelt ekspertidelt!

Infoseminar on suunatud eelkõige turvasüsteemide vastutava spetsialisti, tase 5 ja turvasüsteemide projekteerija, tase 6 pädevuste nõuete tutvustamisele ja kutseeksamiks ettevalmistamisele. Samuti võivad osaleda kõik huvilised, kes tahavad saada uusi teadmisi turvasüsteemidest.

Kursusel saad ülevaate turvasüsteemide paigaldamisest, kehtivatest standarditest, valvesüsteemide saladuste tagamisest. Lisaks antakse ülevaade tulekahjusignalisatsioonide tööpõhimõtetest, nõuetest ja paigaldamisest, gaasi-, vee- ja vahukustutussüsteemidest, töötervishoiust jpm.

 

Vabad kohad: 22 (30)  

Minimaalne osalejate arv: 12

 

Toimumise kuupäevad: 13.-17. detsember 2019

Registreerimise lõpp: 6. detsember 2019

Koolituse asukoht: Endla Ärimaja, Endla 16, Tallinn

 

Koolituse hind:

Üks osaleja: 340 €

kaks ja enam osalejat ühest asutusest: 300 €

ETEL liige: 240 €

Hinnad ei sisalda kutseeksami tasu ja käibemaksu.


 

Õppe maht:  34 akadeemilist tundi
Õppeplaan: Detsember 2019

 

Õppe eesmärk ja õpiväljundid: Turvasüsteemide vastutava spetsialisti, tase 5 ja turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutsestandardis toodud pädevuste nõuete tutvustamine. Õppe läbinu on valmis sooritama turvasüsteemide vastutava spetsialisti, tase 5 ja turvasüsteemide projekteerija, tase 6  kutseeksamit, kui on täidetud muud nõutavad eeltingimused (http://etel.ee/kvalifikatsioon/turvasusteemide-tehnik).

 

Sihtgrupp: Turvasüsteemide vastutavad spetsialistid ja turvasüsteemide projekteerijad, kes tahavad taotleda turvasüsteemide vastutava spetsialisti, tase 5 ja turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutset ja tahavad ette valmistuda kutseeksami sooritamiseks.

Turvasüsteemide vastutav spetsialist, tase 5 tööks on turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste ehitamise ja hooldamise korraldamine. Ta vastutab turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste ehitamise ja hooldamise eest ning kontrollib nende teostust. Turvasüsteemide projekteerija, tase 6 tööks on turvasüsteemide ja tuleohutuspaigaldiste projekteerimine.

 

Õppe sisu ja läbitavad teemad: 

 • Turvasüsteemide tehniku kutsekvalifikatsiooni taotlemine
 • Tööohutus
 • Evakuatsioonihelindus
 • Võrguvideosüsteemid ja arvutivõrk
 • Videovalvesüsteemid, komponendid, vead videos
 • Vee-ja vahtkustutussüsteemid
 • Automaatsete tulekahjusignalisatsioonisüsteemide tööpõhimõtted ja kasutatavad komponendid
 • Nõuded, eritingimused ja standardid automaatsete tulekahjusignalisatsioonisüsteemide projekteerimisel, paigaldamisel ja hooldamisel
 • ATS süsteemi komponentide ühilduvus ja ühendatavus
 • Suitsutõrjesüsteem, hädavalgustus
 • Gaasikustutussüsteemid
 • Turvasüsteemide ülesehitus, nõuded süsteemide paigaldamisele, hooldamisele ja projekteerimisele
 • Valvesüsteemide saladuse tagamise meetmed (tegevusload, paigaldaja õigused, objekti üleandmine tellijale)Süsteemide põhinõuded, standardid, eriotstarbelised andurid ja süsteemid
 • Läbipääsusüsteemid
 • Sissetungivastased turvasüsteemid
 • Arvutivõrgu ülesehitus ja võrgu turvalisus.

 

Väljastatavad dokumendid: Koolituse läbimise ja selles osalemise kohta väljastatakse tõend. Pärast koolituse läbimist on võimalik taotleda Turvasüsteemide vastutava spetsialisti, tase 5 ja/või Turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutsetunnistus. Selleks on vaja sooritada kutseeksam.

 

Koolitajad:

Ülo Kala - Walde AS tehnikadirektor ja juhatuse esimees (kõrgharidus Tööstusseeadmete automatiseerimise erialal, töökogemus teadurina Tallinna Tehnikaülikoolis, lektorina Tallinna Tehnikaülikoolis hooneautomaatika süsteemidest ja Põllumajanduse Elektroonika Aparatuuri tehase ESTRON peainsenerina, Turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutsekvalifikatsiooni,  ETEL turvasüsteemide valdkonna kutsekomisjoni liige ja ETEL kutsekomisjoni aseesimees)

Märt Pais  - Telegrupp AS projektijuht (IT-, side- ja turvalahendused)

Vassil Hartšuk - Põhja päästekeskuse peainspektor (ehituskontroll)

Neeme Ervin  - StreetMoto OÜ ja Import Service OÜ juhatuse liige (kõrgharidus Tallinna Tehnikaülikooli telekommunikatsiooni erialal, 10 aastat töökogemust turvasüsteemide paigaldajana, turvasüsteemide paigalduse töödejuhatajana ja tehnikadivisjoni paigaldusosakonna juhina, 3 aastat töökogemust arvutivõrgulahenduste ja -seadmete müügijuhtimise valdkonnas, ETEL turvasüsteemide valdkonna hindamiskomisjooni liige)

Heikki Eskusson - Tallinna Erateeninduskooli kutseõpetaja

Harri Uljas   - H2R tehnoloogiajuht (kõrgharidus IT Kolledži IT Süsteemide Administreerimise erialal, töökogemus IT valdkonna projektide läbiviimisel ning WiFi mõõdistuse, kaardistuse ja planeerimise valdkonnas, CCNA ja CCNP taseme sertifitseeritus)

Tõnu Kutsar - Telealarm OÜ juhatuse esimees (Turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutsekvalifikatsioon, pikaajaline kogemus omanikujärelevalve, projekteerimise ja ekspertiiside valdkonnas)

 

Õpikeskkond: Õppijad läbivad kursuse ETEL koolituskeskuse õppeklassides Endla ärimajas. Kasutusel on kaasaegsed õppeklassid koos kõigi vajalike vahenditega õppe läbimiseks. E-õpe toimub Moodle keskkonnas.


Parkimine:

Parkimine kliendiparklas on 2 tundi tasuta. Registreerimine e-parkimise automaadis Endla Ärimaja fuajees.
Parkimine Kesklinna valveta parkimise tsoonis (T10) on tasuline E-R 7:00-19:00 ja L 8:00-15:00. Hindadega saab tutvuda siin: https://www.tallinn.ee/est/Tasuline-parkimine.

Endla Ärimajast 100 m kaugusel (Luise tn 19, sissepääs Endla tänava kaudu) asub EuroPark tasuline parkla - 24 tundi - 3 €, mobiilne parkimine.

 

Toitlustus: Endla 16 majasisene restoran pakub mitmekesist menüüd, alates hommikueinest ja võimaldab keskusest lahkumata igapäevaselt meeldivas keskkonnas einestada. Restoran on avatud E–R 08:30–16:00.

 

Loobumistingimused: Kui koolitusele registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Koolitaja kontaktisikut e-kirja teel (koolitus@etel.ee). Koolitusest loobumise teatamisel kuni 7 päeva enne koolituse algust tagastatakse 100% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel 2-6 päeva enne koolituse toimumist tagastatakse 75% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel vähem kui 48 tundi enne koolituse toimumise algust või koolitusele teatamata mitteilmumisel õppetasu ei tagastata. Makstud õppetasu on võimalik üle kanda teisele koolitusele. Lisainfo: http://www.etel.ee/spetsialistile/oppekorralduse-alused.

 

Lisainfo: koolitus@etel.ee või telefonil +372 5647 6055

* koolitaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi