Turvasüsteemide tehnik,tase 4 infoseminar-praktikum (Gaaskustutus-, Vee- ja vahttulekustutuse süsteemid)
koolitus
2019.11.22 10:00
Tallinn, Endla 16
Registreeri

Turvasüsteemide tehnik, tase 4 infoseminar (spetsialiseerumisega gaaskustutus-, vee- ja vahttulekustutuse süsteemidele)

Infoseminar on mõeldud uutele ja juba töötavatele turvasüsteemide tehnikutele, kes tegutsevad vähemalt ühel järgmistest tegevusvaldkondadest:

  • gaaskustutussüsteemi paigaldamine ja hooldamine; 
  • vee- ja vahttulekustutuse süsteemide paigaldamine ja hooldamine.

Seminari käigus omandatakse teadmisi  gaaskustutus-,  vee- ja vahttulekustutuse süsteemide tööpõhimõtetest, vastavatest õigusaktidest ja regulatsioonidest ning parimatest tööpraktikatest paigaldamisel ja hooldamisel. 


Vabad kohad: 5 (10)

 

Toimumise kuupäevad: 22. november 2019

KUTSEEKSAM 27. november 2019 – http://etel.ee/kalender/turvasusteemide-tehnik-tase-35

 

Registreerimise lõpp: 15. november

Koolituse asukoht: ETEL koolituskeskus, Endla 16, Tallinn

 

Koolituse hind:

Üks osaleja: 80 €

kaks ja enam osalejat ühest asutusest: 65 €

ETEL liige: 55 €

Hinnad ei sisalda kutseeksami tasu ja käibemaksu.

Õppe maht:  7 ak.t.
Õppeplaan:  November 2019

 

Õppe eesmärk ja õpiväljundid: Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutsestandardis toodud pädevuste nõuete tutvustamine spetsialiseerumisega gaaskustutus-, vee- ja vahttulekustutuse süsteemide paigaldamisele ja hooldamisele. Õppe läbinu on valmis sooritama turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutseeksamit, kui on täidetud muud nõutavad eeltingimused (http://etel.ee/kvalifikatsioon/turvasusteemide-tehnik).

 

Sihtgrupp: Uued ja juba töötavad turvasüsteemide tehnikud, kelle tööks on gaaskustutus- ja/või vee- ja vahttulekustutuse süsteemide paigaldamine ja/või hooldamine ning kes tahavad taotleda turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutset ja tahavad ette valmistuda kutseeksami sooritamiseks.

 

Õppe sisu ja läbitavad teemad: 

• Gaas-,  vee- ja vahttulekustutuse süsteemide tööpõhimõte
• Kustutusgaaside tüübid
• Rõhutasandus
• Nõuded kustutusalale
• Gaaskustutussüsteemide komponendid
• Paigaldus
• Hooldus
• Kustutussüsteemide tüüpilised vead
• Seadmete ohutu käitlemine

Väljastatavad dokumendid: Infoseminari läbimise kohta väljastatakse tõend .

 

Koolitajad:
Erik Pikknurm - AntiFire Tuleohutuslahendused OÜ tehnika osakonna juhataja (Turvasüsteemide tehnik, tase 4 kutsekvalifikatsioon (fluoreeritud gaase sisaldavate gaaskustutussüsteemide paigaldamine ja hooldamine), Turvasüsteemide vastutav spetsialist, tase 5 kutsekvalifikatsioon (gaaskustutussüsteemi ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemi paigaldamine ja hooldamine), Turvasüsteemide projekteerija, tase 6 kutsekvalifikatsioon (gaaskustutussüsteemi ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemi projekteerimine))

Mati Kooskora -  AntiFire Tuleohutuslahendused OÜ kvaliteedi ja tööohutuse spetsialist (Turvasüsteemide vastutav spetsialist, tase 5 kutsekvalifikatsioon (Vee- ja vahttulekustutuse süsteemide paigaldamine ja hooldamine))

 

Õpikeskkond:  Õppijad läbivad kursuse ETEL koolituskeskuse õppeklassides Endla ärimajas. Kasutusel on moodsad õppeklassid koos kõigi vajalike vahenditega õppe läbimiseks. E-õpe toimub Moodle keskkonnas. 


Toitlustus: Endla 16 majasisene restoran pakub mitmekesist menüüd, alates hommikueinest ja võimaldab keskusest lahkumata igapäevaselt meeldivas keskkonnas einestada. Restoran on avatud E–R 08:30–16:00.


Parkimine:

Parkimine kliendiparklas on 2 tundi tasuta. Registreerimine e-parkimise automaadis Endla Ärimaja fuajees.
Parkimine Kesklinna valveta parkimise tsoonis (T10) on tasuline E-R 7:00-19:00 ja L 8:00-15:00. Hindadega saab tutvuda siin: https://www.tallinn.ee/est/Tasuline-parkimine.

Endla Ärimajast 100 m kaugusel (Luise tn 19, sissepääs Endla tänava kaudu) asub EuroPark tasuline parkla - 24 tundi - 3 €, mobiilne parkimine.

  

Loobumistingimused: Kui koolitusele registreerunul ei ole võimalik koolitusest osa võtta, tuleb sellest teavitada Koolitaja kontaktisikut e-kirja teel (koolitus@etel.ee). Koolitusest loobumise teatamisel kuni 7 päeva enne koolituse algust tagastatakse 100% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel 2-6 päeva enne koolituse toimumist tagastatakse 75% õppetasust. Koolitusest loobumise teatamisel vähem kui 48 tundi enne koolituse toimumise algust või koolitusele teatamata mitteilmumisel õppetasu ei tagastata. Makstud õppetasu on võimalik üle kanda teisele koolitusele. Lisainfo: http://www.etel.ee/spetsialistile/oppekorralduse-alused.

 


Lisainfo:
koolitus@etel.ee või telefonil +372 5647 6055 

. 


* koolitaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi